Motywy zwierzęce w biżuterii
6.jpg

Biżuteria przedstawiająca zwierzęta była już znana od zamierzchłych czasów. Dawniej wierzono, że nosząc ozdobę przedstawiającą konkretne zwierzę, można było przejąć jej najbardziej charakterystyczne cechy. Wojownicy otaczali się wizerunkami lwów, aby dodać sobie odwagi, uczeni wybierali sowy, które miały pomóc im w osiągnięciu mądrości. Również dziś motywy zwierzęce w biżuterii są bardzo popularne i wciąż często są wybierane ze względu na ich głęboką symbolikę.

W dzisiejszym artykule pragniemy przedstawić Wam zwierzęta, które najczęściej służą za inspirację jubilerom z całego świata oraz podamy ich ukryte znaczenie.

1. Sowa


To bez wątpienia ulubione zwierzę wśród twórców biżuterii. Srebrna zawieszka z sową to doskonały prezent dla osób pracujących na stanowisku nauczycielskim, związanym z przekazywaniem swej mądrości innym.

Sowa już w starożytnej Grecji utożsamiana była z Ateną, boginią mądrości. Symbolizuje wiedzę, inteligencję, lecz również opiekę i tajemnicę. Biżuteria z motywem sowy to doskonały pomysł na prezent. Niezależnie w jakiej formie – czy zdecydujesz się na naszyjnik z sową, srebrne kolczyki czy zawieszkę do bransoletki – osoba obdarowana z pewnością doceni głęboką symbolikę kryjącą się za taką ozdobą.

2. Wąż


Kolejnym popularnym zwierzęciem jest wąż. Biżuteria z motywem węża zdobiła nadgarstki władców i możnych tego świata już za czasów starożytności. Wąż zjadający swój ogon lub para połączonych z sobą węży symbolizuje wieczność, Koło Życia, trwałość i mądrość. Zawsze popularne srebrne pierścionki z motywem węża oplatającego palec pogłębiają symboliczne znaczenie samego pierścionka. Jeżeli podarujesz pierścionek w kształcie węża swojego Ukochanej dasz jej znak, że Twoja miłość jest nieskończona i wieczna. Węże, dzięki swej umiejętności zrzucania starej skóry, symbolizują również odrodzenie, odnowę oraz nadzieję.

3. Koń


Srebrna zawieszka w kształcie galopującego konia to coś, co spodoba się każdej miłośniczce wolności. Te piękne zwierzęta symbolizują wolność wyboru w wyrażaniu siebie, pasję podróżowania oraz nieskrępowaną radość. Naszyjnik srebrny w kształcie konia to popularny prezent dla fanek tych zwierząt. Gracja, wolność, swoboda… to wszystko reprezentuje koń.

4. Kot


Koty zawojowały cały świat i również podbiły salony jubilerskie. Ich gracja, tajemniczość i nonszalancja od zawsze kojarzyła się z kobiecą częścią duszy. Kot symbolizuje równowagę pomiędzy światem duchowym i materialnym, sensualność, inteligencję, odwagę w byciu sobą. Biżuteria z motywem kota lub kocich łapek to idealny pomysł na prezent nie tylko dla fanek tych kochanych stworzeń, lecz również dla każdego, kto chce podkreślić swą tajemniczą stronę natury lub dodać swojej stylizacji prawdziwego pazura.

5. Słoń


Słoń z uniesioną trąbą oznacza szczęście. To równie uniwersalny talizman jak czterolistna koniczynka czy podkowa. Srebrna zawieszka w kształcie słonia podarowana jako prezent dla bliskiej Ci osoby da jej jasno do zrozumienia, że życzysz jej szczęścia na wszystkich płaszczyznach życia, powodzenia oraz sukcesów we wszystkich przedsięwzięciach. Słoń jest również symbolem mądrości, lojalności oraz empatii. Biżuteria z motywem słonia to świetny pomysł na prezent dla Przyjaciółki.

6. Lis


Lis, z racji swej drobnej postury, musi uciekać się do stosowania forteli, aby wyjść cało opresji. Stąd też symbolizuje inteligencję, umiejętność rozwiązywania problemów, kreatywność oraz spryt. Zawieszka w kształcie lisa to również idealny pomysł na prezent dla wielbicielek stylu boho, entuzjastek natury oraz leśnych zwierząt.

7. Łabędź

To zwierzę pełne gracji i elegancji. Czy wiesz, że łabędzie łączą się w pary na całe życie? Stąd też symbolizują perfekcyjną miłość, lojalność, trwałość związku, wierność. Są spokojne, silne, zdecydowanie bronią swoich najbliższych. To bardzo wdzięczny motyw biżuterii. Srebrna zawieszka w kształcie łabędzia podkreśli naturalne piękno kobiecej szyi, doda jej smukłości i gracji. Natomiast srebrne kolczyki w kształcie łabędzi to doskonały pomysł na prezent dla dziewczynki lubiącej taniec. Kto z nas nie kojarzy baletu ze słynnym ‘Jeziorem Łabędzim’ Czajkowskiego?

8. Królik


To bardzo radosny symbol. Kojarzy się z nadejściem wiosny, powrotem do życia i radością z tego płynącą. Króliki są symbolem spontaniczności, kreatywności, dostatku i płodności. Zawieszki w kształcie królika są po prostu urocze! To pomysł na miły prezent dla starszych i młodszych elegantek – do tego ponoć przynosi szczęście!

9. Pies


Pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Symbolizuje lojalność, bezinteresowną przyjaźń, bezwarunkową miłość. Srebrny naszyjnik z zawieszką w kształcie psa to uroczy prezent nie tylko dla posiadaczek tych kochanych zwierząt, lecz również dla Najlepszej Przyjaciółki, jako symbol Waszej pięknej przyjaźni, która przetrwa wszystko.

10. Motyl


Kobiety kochają biżuterię z motywem motyla i trudno się temu dziwić! Te kolorowe i piękne owady reprezentują ludzką duszę, nieśmiertelność, odrodzenie, radość lata oraz piękno nabyte z wiekiem. Wiele osób uważa biżuterię z motylem za amulet przynoszący szczęście temu, kto go nosi. Przynoszą radość, wolność, piękno i wytrwałość w dążeniu do bycia najlepszą wersją siebie. Motyle pasują dosłownie wszędzie – czy to w formie złotych kolczyków w kształcie motyli, pierścionków, naszyjników czy bransoletek. Biżuteria z motywem motyli doda lekkości i romantyczności każdemu strojowi.

Które z tych zwierząt jest Twoim ulubionym? Zapraszamy do przejrzenia naszej oferty w salonach stacjonarnych BIJOU w Bartoszycach, Giżycku i Suwałkach. Może jakieś zwierzę skradnie Twoje serce i stanie się Twoim amuletem szczęścia?

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl