Drzewo życia, znak nieskończoności, anielskie skrzydło. Co oznaczają te symbole w biżuterii?
16.jpg

Niektóre z motywów w biżuterii powtarzają się zaskakująco często. Nie jest to jednak brak inwencji twórczej wśród złotników, a przedstawienie symboli utrwalonych już na stałe w podświadomości ludzkiej. Tak jak zawieszka w kształcie serca symbolizuje miłość do Ukochanej, a srebrny naszyjnik z koniczynką przepowiada osobie obdarowanej szczęście i sukcesy w życiu, tak mnogość popularnych symboli może z samego początku zaskoczyć!

Dziś przyjrzymy się trzem popularnym motywom biżuteryjnym, jakimi są: drzewo życia, znak nieskończoności oraz anielskie skrzydło. Zapraszamy do lektury!

1. Drzewo życia

To jeden z najstarszych symboli, którego historia sięga już antycznych czasów. Przedstawia drzewo z rozłożystą koroną oraz korzeniami zwyczajowo wpisane w okrąg. Posiadając tak długą tradycję, również jego znaczenie jest niejednorakie, często zależne od osobistych preferencji osoby wybierającej ten symbol dla siebie lub na prezent.

Wśród wielu znaczeń drzewa życia, te najbardziej popularne wskazują na nie jako na symbol długowieczności, mądrości, odrodzenia, jedności z całym Wszechświatem, duchowości, jak również szczęścia - alternatywną nazwą drzewa życia, równie często spotykaną jest drzewko szczęścia.

2. Znak nieskończoności


  Geneza znaku nieskończoności jest zaskakująca - nie posiada on bowiem swojego źródła w kulturze lub sztuce, ale w… matematyce! W ten sposób matematycy oznaczają miary nieskończenie wielkie, niemożliwe do policzenia. Elegancja i subtelny wdzięk tego symbolu oraz możliwość wielorakiej interpretacji ‘nieskończoności’ sprawiły, że aktualnie jest to jeden z najmodniejszych i najpopularniejszych symboli w biżuterii.

  W przeniesieniu na ludzkie emocje, symbol ten oznacza nieskończoność uczuć jakimi darzymy bliską nam osobę. To obietnica ‘będę przy Tobie na zawsze’, ‘zawsze będę Cię kochać’. Jeżeli sama wybierzesz biżuterię z motywem nieskończoności, może to symbolizować nieskończoność możliwości wyboru ścieżek życiowych, indywidualności, odwagi w wiecznym dążeniu do spełniania swoich największych marzeń.


  3. Anielskie skrzydło


   O ile powyższym dwóm wzorom można przypisać wiele różnych znaczeń, o tyle symbolika anielskiego skrzydła jest bardzo jednoznaczna. Anioły symbolizują opiekę roztaczaną nad nami, ochronę, zapewniają poczucie bezpieczeństwa. Jeżeli podarujesz biżuterię z motywem skrzydła anioła bliskiej Ci osobie, okażesz jej swoją troskę oraz dasz jej subtelny znak, że zawsze o niej myślisz i nad nią czuwasz.

   Który z powyższych symboli uważasz za najpiękniejszy? Z pewnością każdy z nich będzie stanowił elegancką ozdobę zarówno na co dzień jak i od święta. Biżuterię z motywem drzewa życia, znaku nieskończoności lub anielskiego skrzydła znajdziesz w naszych salonach stacjonarnych w Bartoszycach, Giżycku, Suwałkach oraz Ełku.

   do góry
   Sklep jest w trybie podglądu
   Pokaż pełną wersję strony
   Sklep internetowy Shoper.pl